Kolagen w suplemencie diety – czy warto?

Zdarza się, że mimo zbilansowanej diety i ogólnego zdrowego trybu życia, nasz organizm wciąż ma niedobory. Może być to spowodowane różnymi czynnikami, na przykład niską przyswajalnością niektórych substancji. W takich sytuacjach do naszej diety możemy wprowadzić suplementy. Zawierają one zwykle ilość substancji potrzebną do spełnienia naszego zapotrzebowania. W formie suplementów możemy przyjmować różne substancje, w tym również kolagen. Co może dać Ci kolagen w suplemencie diety, a także jaki produkt kupić? Na te pytania odpowiemy poniżej! Koniecznie czytaj dalej, jeżeli jesteś zainteresowany tematem.

Kolagen – czym jest i gdzie go znajdziemy?

Warto wiedzieć, że kolagen jest białkiem, które stanowi składnik substancji międzykomórkowej zarówno w organizmach ludzkich, jak i zwierzęcych. Uważa się, że pomaga utrzymać jędrność, elastyczność i nawilżenie skóry. Mimo tego, że substancja jest częścią nas, to z czasem stopniowo ją wytracamy. Z tego względu dodatkowe jej przyjmowanie może okazać się niezbędne. Kolagen możemy dostarczać do organizmu z pomocą suplementów diety, ale także dzięki produktom przeznaczonym do pielęgnacji, takim jak kremy, czy serum. Musimy pamiętać, że ilość i jakość stosowanych produktów ma wpływ na ich skuteczność.

Kolagen suplemencie diety – wygodna forma dostarczania substancji do organizmu

Suplementacja kolagenu bezpośrednio do wnętrza organizmu za pomocą suplementu diety, jest niepodważalnie bardziej efektywna, niż stosowanie produktów niewierzchnich. O jej ewentualnym działaniu więcej informacji znajdziesz tutaj https://estesynergy.com/suplementacja-kolagenu/. Produkt, który ma wielu fanów to właśnie preparat Este Synergy. Preparat występuje w postaci płynnych shotów, które możemy dodać do ulubionych napojów, takich jak sok czy herbata. Zawiera kolagen Verisol P, a także kwas hialuronowy, cynk, biotynę oraz witaminy C i E.

Pamiętaj! Ważne jest rozsądne wybranie produktu i łączenie suplementacji ze zdrowym trybem życia. Przed rozpoczęciem suplementacji warto także skonsultować się z lekarzem.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *