Korony czy licówki – co na to protetyk?

Braki w uzębieniu powodują ogromny dyskomfort i sprawiają, że o wiele trudniej jest spożywać posiłki czy swobodnie się uśmiechać. Niestety jednak wiek, tryb życia, wypadek albo choroba mogą spowodować, że nie będziemy mogli przez całe życie cieszyć się pełnym uzębieniem. Na całe szczęście kliniki stomatologiczne opracowały wiele metod, takich jak korony lub licówki, dzięki którym możliwe jest uzupełnienie braków. Doświadczony protetyk jest w stanie odpowiednio doradzić pacjentowi i w taki sposób zająć się jamą ustną, żeby odzyskała zdrowy wygląd, a jedzenie ponownie stało się przyjemnością. Jeżeli więc mierzysz się z problemem niekompletnego uzębienia i myślisz nad protezą, zobacz jaką formę wybrać w Twoim przypadku.

Korony – komu poleci je protetyk?

Korony, zawłaszcza porcelanowe są bardzo modnym rozwiązaniem w protetyce stomatologicznej. Bardzo cenią je również osoby starsze, które odwiedzają protetyka najczęściej mając do uzupełnienia więcej niż jeden ubytek. Takie korony świetnie sprawdzają się w komplecie, jako tak zwany most. Dobrze wyglądają i są w stanie wytrzymać wiele lat użytkowania, pod warunkiem zachowania odpowiedniej higieny jamy ustnej. Z taką protezą warto wybrać się również do dentysty na specjalistyczne czyszczenie raz na pół roku. Protetyk poleci pojedynczą koronę osobie, która posiada ubytek po leczeniu kanałowym.

Licówki – protetyk radzi

Jeżeli Twoim problemem jest nieestetyczne uzębienie, jednak nie masz całkowitych ubytków, a jedynie zniszczone zęby, protetyk może podpowiedzieć ci licówki. Takie rozwiązanie pozwala zatuszować niedoskonałości, a jednocześnie nie wymaga wyrywania zębów, aby na ich miejsce wstawić nowe protezy. Jeżeli mieszkasz w Brodnicy i potrzebny ci dobry protetyk, który opowie więcej na temat licówek, zajrzyj tutaj https://perfektsmile.pl/protetyka-stomatologiczna/. Przed podjęciem decyzji o tym, jaką formę protezy wybrać, pamiętaj aby zgłosić się na konsultację protetyczną. Po obejrzeniu stanu Twojej jamy ustnej dentysta będzie w stanie najlepiej określić, co pomoże poprawić jej stan.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *