Lecytyna rzepakowa czy sojowa – która z nich jest lepsza?

rzepak

Świadomość społeczeństwa na temat zdrowego odżywiania z roku na rok wzrasta. Dzięki temu widuje się coraz więcej osób, które z zaciekawieniem sprawdzają składy produktów kupowanych w marketach. Cenimy naturalne artykuły spożywcze i chcemy wiedzieć, co zostało do nich dodane. Dlaczego to takie ważne?

Wpływ sposobu odżywiania na organizm

To, co jemy na co dzień w ogromnej mierze wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Jeśli dieta składa się z fast foodów i słodyczy możemy być narażeni na cukrzycę, niebezpieczny wzrost cholesterolu i oczywiście nadwagę lub otyłość. W dzisiejszych czasach otyłość stała się już chorobą cywilizacyjną i spora część społeczeństwa zmaga się z jej negatywnymi skutkami. To przede wszystkim mniejsza długość życia i ryzyko różnych chorób. Z tego względu warto zadbać o swoje ciało i rozpocząć zdrowy tryb życia. Dieta powinna składać się z pięciu posiłków dziennie, spożywanych co około trzy lub cztery godziny. Najlepiej, gdy jest bogata w białko, zdrowe tłuszcze oraz warzywa i owoce. Niestety – wiele osób mimo iż stara się na co dzień trzymać zbilansowany jadłospis, robi sobie krzywdę przez kupowanie pozornie zdrowych produktów. Są to posiłki sygnowane nazwą ,,light”, które w rzeczywistości często zawierają mnóstwo cukru. Jednak trudno czytać składy, jeśli nie rozumie się ich znaczenia. Na przykład obawy może wzbudzić lecytyna rzepakowa. Choć jej nazwa brzmi enigmatycznie, tak naprawdę jest jednym z najzdrowszych dodatków do żywności. Dlaczego?

Lecytyna rzepakowa i jej właściwości

Lecytyna znana jest z pozytywnego wpływu, jaki wywiera na organizm. Przede wszystkim wspiera procesy myślowe i pamięć. Co bardzo istotne, wspomaga metabolizm, co przyczynia się do szybszej redukcji wagi. Lecytyna rzepakowa wykorzystywana jest jednak nie tylko w branży spożywczej, ale również w kosmetycznej. Produkty z lecytyną są doskonałe do cery dojrzałej, ponieważ zatrzymują proces starzenia się skóry i wygładzają zmarszczki. Lecytyna rzepakowa zawiera kwasy nienasycone omega-3, omega-6 i omega-9. To właśnie one w dużej mierze wpływają na pracę organów. Każdy powinien zadbać o to, by w jego diecie ich nie zabrakło. Zdrowe tłuszcze to podstawa i nie należy się ich bać.

Lecytyna rzepakowa a sojowa – czym się różnią?

Lecytyna występuje nie tylko w formie lecytyny rzepakowej, ale również sojowej. To właśnie od jej pochodzenia zależy procent zawartości kwasów tłuszczowych. Lecytyna rzepakowa ma zdecydowanie lepiej zachowane proporcje kwasów omega-3, omega-6 i omega-9 niż lecytyna sojowa. Do tego ma w sobie mniej kwasów nasyconych, co jeszcze bardziej przemawia na jej korzyść. Wyjątek stanowią osoby, które potrzebują więcej omega-6 lub omega-9 czy też brakuje im kwasów nasyconych. Na stronie https://oqema.pl/aktualnosci/lecytyna-sojowa-rzepakowa-slonecznikowa-w-stalej-ofercie-overlack znajdziesz zarówno lecytynę rzepakową, jak i sojową. Zadbaj o swoją dietę, a Twój organizm na pewno Ci za to podziękuje. Lepsza pamięć i koncentracja z pewnością zaprocentują dobrymi wynikami w pracy czy w szkole. Warto więc włączyć do swojej diety lecytynę rzepakową.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *