Leczenie zaburzeń snu – wszystko, co warto wiedzieć o bezsenności

bezsenność

Według badań problemy ze snem mogą dotykać nawet połowy polskiej populacji. To duży wzrost biorąc pod uwagę fakt, iż na początku XXI wieku tego typu zaburzenia deklarował zaledwie co trzeci Polak. Czym objawia się najpopularniejsze zaburzenie snu, jakim jest bezsenność i jak można je wyleczyć? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Leczenie zaburzeń snu – bezsenność i jej objawy

Pojęcie bezsenności znane jest chyba wszystkim, lecz nie każdy wie, że obejmuje ono nie tylko trudności z zasypianiem. Okazuje się, że bezsennością nazywamy również zbyt wczesne wstawanie, częste przebudzanie się w nocy, a także złą jakość snu. Efektem tego jest uczucie zmęczenia, osłabienie organizmu, a nawet drażliwość czy mniejsza zdolność koncentracji. Każdy dorosły człowiek powinien spać minimum 6 godzin na dobę. Zachodzi jednak pytanie – dlaczego niektórym wystarczy mniej snu, a inni potrzebują go więcej? Wszystko zależy od organizmu, stopnia aktywności fizycznej, a nawet diety. Na przykład osoba, która w ciągu dnia ma sporo ruchu i zdrowo się odżywia powinna mieć więcej energii niż ktoś, kto nie dba o odpowiednią ilość składników odżywczych. Duże znaczenie ma również przyczyna problemów ze snem. Jej poznanie może w znaczny sposób ułatwić proces leczenia.

Leczenie zaburzeń snu – jak powinno przebiegać?

Bardzo istotnym krokiem w leczeniu zaburzeń snu jest znalezienie przyczyny odczuwanych dolegliwości. Często bezsenność wiąże się z trwałym i silnym stresem, doznaniem traumatycznego wydarzenia, a nawet z depresją. W takiej sytuacji zaburzenia snu są jedynie objawem tego, co dzieje się z psychiką. Właśnie dlatego tak istotne jest, by mieć świadomość, jak ważna jest troska o zdrowie psychiczne. Warto omówić problem z doświadczonym psychiatrą, który pomoże wyeliminować źródło dolegliwości. Nie należy pozostawiać tej kwestii przypadkowi – dobrze umówić się do specjalisty z rozległą wiedzą. Więcej na temat bezsenności można przeczytać na stronie https://psychiatrzy.pl/bezsennosc/. Leczenie zaburzeń snu jest kluczowe dla poprawienia jakości życia, a także samopoczucia pacjenta, dlatego warto zacząć działać jak najszybciej.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *