Nowoczesne leczenie kanałowe – nie bój się wizyty u dentysty

Na wizytę kontrolną u dentysty powinniśmy udawać się przynajmniej raz w roku. Niestety, bardzo mało osób stosuje się do tej zasady. Duża część społeczeństwa wciąż kojarzy wizyty dentystyczne z ogromnym bólem i niezliczoną ilością narzędzi na których widok od razu robi się słabo. Technologia jednak wciąż się rozwija, dzięki czemu nowoczesne leczenie kanałowe jest o wiele mniej bolesne niż tradycyjne.

Nowoczesne leczenie kanałowe – kiedy staje się koniecznością?

Wiele osób pomimo silnego bólu zęba, umawia się na wizytę dopiero w sytuacji gdy nie może już normalnie funkcjonować. Brak możliwości przeżuwania czy picia zimnych napoi, a czasem nawet znacząco utrudnione poruszanie głową, to tylko kilka z możliwych konsekwencji takich działań. W najgorszych przypadkach, konieczne jest usunięcia zęba, a czasem kilku z nich. Warto więc poważnie zastanowić się, czy zwlekanie z wizytą na pewno wyjdzie nam na dobre. Nowoczesne leczenie kanałowe, nie jest bolesne i gwarantuje do 90% pewności, że zabieg nie spowoduje żadnych późniejszych komplikacji. Jest to naprawdę wysoki wskaźnik, jak na tak inwazyjny zabieg.

Jak przeprowadzany jest zabieg nowoczesnego leczenia kanałowego?

Na samym początku, lekarz specjalista musi wykonać zdjęcie RTG całego zgrywu. Dzięki temu, dentysta będzie dokładnie wiedział gdzie leży problem i jak go rozwiązać. Leczenie kanałowe, to jedna z najbardziej niekomfortowych metod leczenia, jednak przy wykorzystaniu nowoczesnych sposobów, dyskomfort można ograniczyć do minimum. Pierwszy krok polega na podaniu znieczulenia komputerowego, które nie wymaga korzystania z igieł. Następnie zęby oddzielane są gumowymi separatorami, które zapobiegają przedostaniu się śliny. Później lekarz odsłania ujście kanałów i usuwa miazgę zębową. Na koniec zostaje już tylko sterylizacja zęba oraz jego wypełnienie. Z zabiegu nowoczesnego leczenia kanałowego możemy skorzystać tu https://maszewski.com/nowoczesne-leczenie-kanalowe-w-grudziadzu/. Wyspecjalizowana kadra na pewno zadba o to, żeby zabieg przebiegł bezproblemowo.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *