Psychodietetyk – czym się zajmuje?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że problemy z redukcją wagi mogą wynikać z niezdrowej relacji z jedzeniem. Psychika ma ogromny wpływ na nasze zachowanie, również w tym obszarze. Zdarza się, że traktujemy posiłki jako sposób na regulację emocji. Jedzenie towarzyszy nam podczas chwil celebracji, a także samotnych wieczorów na kanapie. Obraz bohaterów opłakujących rozstanie przed telewizorem z kubełkiem lodów jest chętnie wykorzystywany przez masowe media. Niestety takie postępowanie może być tragiczne w skutkach. Prowadzi nie tylko do nadwagi czy otyłości, ale może sprzyjać też pojawieniu się zaburzeń odżywiania. Warto więc działać zawczasu. Rozsądnym rozwiązaniem jest zwrócenie się po pomoc do psychodietetyka.

Jak wygląda praca psychodietetyka?

Psychodietetyka, jak sama nazwa wskazuje, to dziedzina łącząca w sobie wiedzę z zakresu psychologii i dietetyki. Jest ukierunkowana na pomoc osobom cierpiącym na zaburzenia odżywania oraz otyłym. U podstaw pracy psychodietetyka leży obserwacja. Specjalista przeprowadza wywiad z pacjentem, z którego wyciąga konkretne wnioski, by następnie poszukać wraz z pacjentem rozwiązania. Psychodietetyk ustala strategię zmiany nawyków żywieniowych w taki sposób, by wprowadzenie ich było mniej inwazyjne dla pacjenta. Dzięki temu jest większa szansa na utrzymanie zdrowego trybu życia przez lata.

Psychodietetyk w Częstochowie – jaki gabinet wybrać?

Celem psychodietetyka jest poprawa stanu zdrowia pacjenta poprzez zmianę jego nawyków żywieniowych na zdrowsze. Podejście multidyscyplinarne każe podchodzić do człowieka jako całości, biorąc pod uwagę przyczyny otyłości czy zaburzeń odżywiania zakorzenione w podświadomości. Dobry psychodietetyk jest w stanie pomóc pacjentowi w porzuceniu kompulsywnego objadania się czy głodzenia. Gdzie takiego znaleźć? Mieszkańcy Częstochowy mogą skorzystać z usług psychodietetyka, dostępnego tutaj https://www.sklep.bielskidietetyk.pl/news/n/251/Czestochowa. Dobry psychodietetyk będzie indywidualnie podchodził do każdego pacjenta. Zadba o jego motywację i sprawi, że proces odchudzania nie będzie uciążliwy.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *