Łokieć tenisisty – leczenie schorzenia

mężczyzna

Chociaż nazwa ,,łokieć tenisisty” kojarzy się tylko z osobami uprawiającymi sport, w rzeczywistości dotyczy znacznie szerszego grona. To charakterystyczne schorzenie może towarzyszyć pracownikom biurowym, budowlanym, a nawet muzykom. Czym w takim razie jest łokieć tenisisty?

Łokieć tenisisty to właściwie zapalenie boczne nadkłykcia kości ramiennej. Przyczyną są zazwyczaj różnego rodzaju drobne przeciążenia wynikające z charakterystyki pracy. Dolegliwość objawia się bólem na zewnętrznej stronie łokcia, ale może występować również w połączeniu z osłabieniem mięśni. Symptomy najczęściej pojawiają się przy poruszaniu ręką. Omawiane schorzenie występuje u osób, które wykonują często powtarzające się ruchy nadgarstka, na przykład podczas pracy przy komputerze.

ból łokcia

Bardzo często leczenie łokcia tenisisty nie jest w ogóle konieczne. Jeśli jednak ból jest tak silny, że uniemożliwia wykonywanie codziennych czynności, warto udać się do lekarza. Doraźnie zaleca się stosowanie maści przeciwbólowych lub okładów z lodu. Czasami może być wskazana wizyta u fizjoterapeuty lub nowoczesna metoda walki z problemem, jak terapia falą uderzeniową. Osoby, którym doskwiera silny ból zazwyczaj powinny liczyć się z koniecznością noszenia ortezy i uczęszczania na zabiegi manualne. Leczenie zazwyczaj kończy się po 6-12 tygodniach.

komputer

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *