Jak wiadomo, mięśnie w naszym ciele potrzebują regularnych ćwiczeń, by lepiej funkcjonować. Ludzie zazwyczaj skupiają się na ćwiczeniu brzucha, nóg, pośladów oraz klatki piersiowej, przy czym zapominają o innej bardzo ważnej części ciała. Mowa o mięśniach kegla, które są niesłusznie pomijane, a to właśnie one mają ogromny wpływ na wiele czynników.
Czym są mięśnie Kegla?
Mięśnie Kegla u kobiet są umiejscowione między kością łonową a guziczną. Warto zaznaczyć, że występują również u mężczyzn, ale w tym przypadku zlokalizowane są pomiędzy nasadą penisa a odbytem. Ich rola jest istotna w kwestii nietrzymania moczu, porodu oraz seksu. Zwiotczałe mięśnie nie są w stanie spełniać swojej roli, dlatego ważne jest, by regularnie je ćwiczyć. Kobiety, które o to dbają mogą cieszyć się szybszym powrotem do formy po porodzie, ogólnie łatwiej im podczas tej ciężkiej, ale niezwykłej chwili i czerpią większą satysfakcję ze współżycia. Ćwiczący mężczyźni również będą bardziej usatysfakcjonowani, bo ich erekcja się wydłuży i zwiększy się kontrola nad wytryskiem. W przypadku obu płci, mięśnie Kegla mają ogromny wpływ na problemy z nietrzymaniem moczu i ich ćwiczenie zalecane jest szczególnie w tej sytuacji.
Jak ćwiczyć mięśnie Kegla?
Ćwiczenie mięśni Kegla daje wiele korzyści, ale żeby zacząć, trzeba najpierw wiedzieć, jak to robić. Przede wszystkim nie zaleca się ćwiczeń podczas oddawania moczu. Należy robić to w domowym zaciszu rano i wieczorem, po wypróżnieniu pęcherza, chociaż ich wykonywanie jest praktycznie niewidoczne, więc miejsce nie ma aż takiego znaczenia. Liczy się wygoda i komfortowa pozycja. Zanim podamy przykładowe ćwiczenia, to nie możemy nie wspomnieć o bardzo znanych wśród osób dbających o swoje mięśnie Kegla kulkach gejszy. To gadżet erotyczny, który poprawia jakość współżycia i zwiększa odczuwaną przez kobiety przyjemność. Jest przydatny w polepszeniu zdrowia okolic intymnych. Wracając do tematu ćwiczeń, chyba najbardziej popularne jest napinanie mięśni Kegla trzy razy dziennie i trzymanie przez pięć sekund, a później rozluźnienie i powtórzenie kilka razy. Ważne jest, by przy tym napinać właśnie te okolice, a nie pośladki i brzuch. Istotna jest systematyczność i kontrolowanie oddechu. Innym pomysłem jest maksymalne napinanie mięśni i stopniowe ich rozluźniane lub szybkie napinanie i rozluźnianie z powtórzeniami. Te ćwiczenia nie są trudne i można je wykonywać w wygodnej pozycji i każdego dnia, choć na początku mogą sprawiać małe trudności. Efekty pojawią się w przeciągu kilku tygodni i naprawdę warto na nie czekać.