Morsowanie – czy faktycznie ma zbawienny wpływ na organizm?

Morsowanie to, krótko mówiąc, zanurzanie się w bardzo zimnej wodzie w celu poprawienia swojego zdrowia. Wiele osób podkreśla jego dobroczynne właściwości dla organizmu i zachęca do wypróbowania.

Jest naprawdę wiele korzyści płynących z morsowania. Między innymi poprawia się odporność, zwiększa wytwarzanie endorfin i wzmacnia się charakter. Ponadto osoby, które decydują się na tę formę aktywności twierdzą, że po wynurzeniu z wody mają więcej energii do życia i pozytywne nastawienie. Chociaż to naprawdę dobre powody, by zacząć swoją przygodę z morsowaniem, to warto wiedzieć, że bez odpowiedniego przygotowania to na pewno nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, a może być nawet zagrożeniem dla zdrowia.

Wszelkie informacje odnośnie tego, ile powinno się pozostać w zimnej wodzie znajdziecie w internecie, ale nie podchodźcie do nich bezkrytycznie. Początkujący wytrzyma zaledwie kilka minut i nic w tym dziwnego. Dzięki właściwemu przygotowaniu morsowanie będzie miało dobry wpływ na organizm. Wiedzą o tym również polskie gwiazdy, jak na przykład Sonia Bohosiewicz, która na Instagramie pochwaliła się zdjęciem z morsowania.

https://www.instagram.com/p/B_cy8UBh5BZ/

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *