Prawnik od spraw medycznych – kiedy się do niego udać?

prawnik

Mimo, że lekarz to zawód zaufania publicznego, zdarza się, że popełni on błąd. Gdy sposób leczenia jest niezgodny z obowiązującymi standardami, co skutkuje negatywnymi dla naszego zdrowia konsekwencjami, warto dochodzić swoich spraw przed sądem. Błąd lekarski obejmuje wszystkie działania lekarza, które są sprzeczne z aktualnymi zasadami sztuki lekarskiej. Może być to niewłaściwy sposób przeprowadzenia operacji, pomyłkowe podanie nieodpowiednich leków, zwlekanie lub odmowa wykonania zabiegu, gdy życiu pacjenta zagraża niebezpieczeństwo czy postawienie błędnej diagnozy. Jeśli zostaliśmy poszkodowani przez personel medyczny, należy nam się odszkodowanie, zależnie od sytuacji może być to: zadośćuczynienie, wypłata comiesięcznego odszkodowania w formie renty, czy zwrot kosztów poniesionych na zakupienie środków medycznych.

Prawnik od spraw medycznych – czy warto się do niego wybrać?

Pacjenci poszkodowani w wyniku błędu personelu medycznego, chcący uzyskać należne im odszkodowanie powinni zgłosić się do prawnika od spraw medycznych. „Zwykły” mecenas może nie poradzić sobie z prowadzeniem naszej sprawy, gdyż sprawy o błąd lekarski wymagają zorientowania w terminach medycznych oraz podstawowej znajomości teorii sztuki lekarskiej. Jeśli więc zależy nam na uzyskaniu sprawiedliwego zadośćuczynienia, należy zdać się na pomoc specjalisty. Przed dokonaniem wyboru prawnego reprezentanta warto zrobić odpowiednie rozeznanie i zdecydować się na prawnika z wieloletnim doświadczeniem i dużą ilością wygranych spraw.

W czym pomoże nam prawnik od spraw medycznych?

Przede wszystkim pomoże nam określić, czy zaistniała sytuacja na pewno wykazuje znamiona błędu lekarskiego. Ponadto napisze w naszym imieniu wszelkie niezbędne wnioski i podania oraz zostanie naszym reprezentantem przed sądem. Dzięki profesjonalnej pomocy unikniemy niepotrzebnego stresu związanego z dokumentacją, terminami i operowaniem zagadnieniami z zakresu medycyny.

Nasze zdrowie to rzecz najważniejsza – mamy więc prawo do profesjonalnej opieki lekarskiej i do dochodzenia swoich praw, gdy lekarz popełni błąd.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *