Szkolenia dla fizjoterapeutów – bądź na bieżąco!

stopa

Fizjoterapia jest często wybieranym kierunkiem na uczelniach państwowych i prywatnych.

Praca fizjoterapeuty polega na leczeniu za pomocą bodźców fizycznych, takich jak lecznicze kąpiele i masaże, gimnastyka czy laseroterapia. Fizjoterapia to odpowiedzialny zawód, wymagający odpowiedniego przeszkolenia i wykształcenia. By uzyskać tytuł fizjoterapeuty, należy ukończyć 3-letnie studia magisterskie oraz trwające dwa lata studia magisterskie. To jednak nie wszystko – dobry fizjoterapeuta stale podnosi swoje kwalifikacje i kompetencje poprzez różnorodne kursy i szkolenia. Pozwalają one przyswoić niezbędną wiedzę i nauczyć się nowych technik leczenia

Szkolenia dla fizjoterapeutów – co warto wiedzieć?

Branża kursów i szkoleń bardzo szybko się rozwija, dlatego wybór jest naprawdę imponujący. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie oferowane szkolenia są naprawdę wartościowe – trzeba mieć to na uwadze i dokonać dokładnej weryfikacji, zanim zdecydujemy się na poszczególne szkolenie. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym wynikłym z powodu koronawirusa większość szkoleń została wstrzymana – niektórzy instruktorzy zdecydowali się więc na prowadzenie szkoleń zdalnych, często bezpłatnych. Jednak nawet najlepszy kurs online nie jest w stanie zastąpić szkolenia w formie stacjonarnej w grupie szkoleniowej.

28 maja 2020 roku pojawił się jednak komunikat ogłaszający, że od 6 czerwca 2020 roku stacjonarne szkolenia znów będą możliwe. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich terapeutów chcących podnieść swoje kwalifikacje, nie rozwiązuje jednak podstawowego problemu – jaki kurs wybrać?

Gdzie znaleźć dobre szkolenia dla fizjoterapeutów?

Warto zwrócić uwagę na profesjonalne szkoły oferujące szkolenia. Najprościej znaleźć odpowiedni kurs w dużym mieście, jednak warto przeanalizować różne oferty i zapoznać się z opiniami szkół w sieci a także skonsultować się z fizjoterapeutami, którzy mają za sobą przeróżne szkolenia i mogą polecić nam coś godnego zainteresowania. Informacje o aktualnie trwających szkoleniach można znaleźć także na tematycznych forach i prasie specjalistycznej z zakresu fizjoterapii. Najlepiej sięgnąć po sprawdzone kursy, na przykład te prowadzone przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego. Takie szkolenia odbywają się zazwyczaj w szpitalach klinicznych, na oddziale rehabilitacji. Biorąc udział w praktycznym szkoleniu mamy pewność, że oprócz niezbędnej wiedzy teoretycznej nabędziemy też niezbędne doświadczenie praktyczne.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *