Szkolenia dla fizjoterapeutów – bądź na bieżąco!

stopa

Fizjoterapia jest często wybieranym kierunkiem na uczelniach państwowych i prywatnych.

Praca fizjoterapeuty polega na leczeniu za pomocą bodźców fizycznych, takich jak lecznicze kąpiele i masaże, gimnastyka czy laseroterapia. Fizjoterapia to odpowiedzialny zawód, wymagający odpowiedniego przeszkolenia i wykształcenia. By uzyskać tytuł fizjoterapeuty, należy ukończyć 3-letnie studia magisterskie oraz trwające dwa lata studia magisterskie. To jednak nie wszystko – dobry fizjoterapeuta stale podnosi swoje kwalifikacje i kompetencje poprzez różnorodne kursy i szkolenia. Pozwalają one przyswoić niezbędną wiedzę i nauczyć się nowych technik leczenia

Szkolenia dla fizjoterapeutów – co warto wiedzieć?

Branża kursów i szkoleń bardzo szybko się rozwija, dlatego wybór jest naprawdę imponujący. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie oferowane szkolenia są naprawdę wartościowe – trzeba mieć to na uwadze i dokonać dokładnej weryfikacji, zanim zdecydujemy się na poszczególne szkolenie. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym wynikłym z powodu koronawirusa większość szkoleń została wstrzymana – niektórzy instruktorzy zdecydowali się więc na prowadzenie szkoleń zdalnych, często bezpłatnych. Jednak nawet najlepszy kurs online nie jest w stanie zastąpić szkolenia w formie stacjonarnej w grupie szkoleniowej.

28 maja 2020 roku pojawił się jednak komunikat ogłaszający, że od 6 czerwca 2020 roku stacjonarne szkolenia znów będą możliwe. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich terapeutów chcących podnieść swoje kwalifikacje, nie rozwiązuje jednak podstawowego problemu – jaki kurs wybrać?

Być może zainteresują Cię też szkolenia dla opiekunów medycznych. Kliknij tutaj.

Gdzie znaleźć dobre szkolenia dla fizjoterapeutów?

Warto zwrócić uwagę na profesjonalne szkoły oferujące szkolenia. Najprościej znaleźć odpowiedni kurs w dużym mieście, jednak warto przeanalizować różne oferty i zapoznać się z opiniami szkół w sieci a także skonsultować się z fizjoterapeutami, którzy mają za sobą przeróżne szkolenia i mogą polecić nam coś godnego zainteresowania. Informacje o aktualnie trwających szkoleniach można znaleźć także na tematycznych forach i prasie specjalistycznej z zakresu fizjoterapii. Najlepiej sięgnąć po sprawdzone kursy, na przykład te prowadzone przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego. Takie szkolenia odbywają się zazwyczaj w szpitalach klinicznych, na oddziale rehabilitacji. Biorąc udział w praktycznym szkoleniu mamy pewność, że oprócz niezbędnej wiedzy teoretycznej nabędziemy też niezbędne doświadczenie praktyczne.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *