Szkolenia dla opiekunów medycznych – gdzie szukać ofert i na którą się zdecydować?

ręce

Od lipca 2007 roku zawód opiekuna medycznego widnieje w oficjalnej klasyfikacji zawodów. Opiekun medyczny zajmuje się udzielaniem profesjonalnej pomocy osobom chorym i niesamodzielnym w różnym wieku. To ważna i odpowiedzialna praca, wymagająca dużych nakładów empatii i odporności na stres. Opiekun medyczny często pełni rolę asystenta personelu medycznego i ma za zadanie nie tylko asystować w trakcie zabiegów, ale także zapewnić choremu odpowiednie wsparcie emocjonalne.

Szkolenia dla opiekunów medycznych – gdzie się udać?

Wykształcenie w kierunku opieki medycznej mogą nabyć osoby z wykształceniem średnim. Kształcenie kierunkowe odbywa się w formie dwusemestralnych zajęć trwających rok, których ukończenie zwieńczone jest egzaminem kwalifikacyjnym. Zdanie egzaminu jest równoznaczne z otrzymaniem świadectwa Ministerstwa Edukacji Narodowej i stanowi upoważnienie do wykonywania pracy w Polsce oraz krajach należących do Unii Europejskiej. Edukacje można odebrać w większości szkół policealnych, często za darmo.

Należy wystrzegać się przyspieszonych kursów online, których organizatorzy oferują wystawienie zaświadczenia ukończenia kursu nawet w kilka dni po uiszczeniu odpowiedniej opłaty. Taki dokument nie jest z reguły traktowany poważnie – teoretyczna wiedza, mimo, że bardzo potrzebna, to za mało – by być odpowiednio przygotowanym do wykonywania tak odpowiedzialnego zawodu potrzebne są ćwiczenia praktyczne, których kursy online nie zapewniają. Dlatego warto zgłosić się do szkół policealnych i tam zasięgnąć informacji o prowadzonych kursach i zdecydować się na taką formę edukacji i podnoszenia kwalifikacji.

Szkolenia dla opiekunów medycznych – co gwarantują?

Odbywając roczne szkolenia dla opiekunów medycznych zakończone egzaminem, mamy pewność, że posiadamy odpowiednią wiedzę i umiejętności, by pracować z osobami chorymi i niesamodzielnymi. Odpowiednie wykształcenie pozwoli nam znaleźć zatrudnienie w domach opieki społecznej, szpitalach czy hospicjach zarówno w kraju jak i za granicą. Pozwala też podjąć pracę wymagającą stałego kontaktu z chorym, na przykład w jego domu. To bardzo odpowiedzialne zadanie, dlatego nie warto iść na skróty – zdobyte wykształcenie zaprocentuje w przyszłości oraz pozwoli nam mądrze wykonywać swoją pracę.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *